ads
 
 
تلفن: 6, 55 82 25 32 (071)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

پروژه عظیم بهسازی سیستم بوگیری و حذف بوی ناشی از فرآیند

 

یکی از مهمترین مراحل فرآیندهای تصفیه، مرحله بوگیری می­باشد که نقش تعیین کننده ای در کیفیت محصول نهایی خواهد داشت.

 

در این راستا این شرکت با نصب کنداسورهای سطحی در سیستم خلاء بوگیری علاوه بر افزایش میزان خلاء به 3 میلی متر جیوه  و بهبود کیفیت روغن خروجی توانسته است کلیه بوهای نامطلوب منتشر شده در فضای اطراف را به همراه بخارات آب را در این کندانسور بصورت مایع در آورده و از طریق یک مسیر اختصاصی به واحدپساب کارخانه منتقل نماید. با این شیوه آب برجهای خنک کننده عاری از هرگونه مواد چرب و ترکیبات فرار و نامطبوع بوده و از انتشار آن به هوای اطراف جلوگیری می­کند. مزیت دیگر اجرای این پروژه کاهش 25 درصدی مصرف آب و کاهش 30 درصدی مصرف انرژی بوده است.

 

پروژه شماره 1: حذف بوي نامطبوع از محوطه داخل و اطراف شركت

 

با توجه به اينكه در سيستم هاي تأمين خلاء در بوگيري قديمي بخار عبوري از نازل و جت هاي ايجاد كننده خلاء توسط اسپري كردن آب سرد و برخورد بخار با آن كندانس مي شد و از طرفي تركيبات بودار جدا شده از روغن تا حد زيادي وارد بخار و نهايتاً آب خنك كننده مي شد . آب خنك كننده پس از كندانس نمودن بخار بو دار وارد برج خنك كننده مي شد تا سرد و سپس مجدداً جهت كندانس نمودن بخار استفاده مي شد. چون برج هاي خنك كننده داراي فن هاي قوي دور بالا هستند تركيبات بو دار را از آب جدا و به فضاي اطراف انتشار داده و در صورتيكه باد در حال وزيدن باشد اين بوي نامطبوع تا كيلومترها در اطراف پراكنده مي گردید. اما با نصب سيستم تأمين خلاء جديد ديگر بخار خروجي از جت ها كه حاوي تركيبات بودار هستند با آب خنك كننده هيچ گونه تماسي نداشته و در نتيجه آب تميز و عاري از هرگونه مواد بودار به برج هاي خنك كننده وارد مي شود و در نهايت هيچ گونه بوي نامطبوع در اطراف منتشر نمي گردد. همچنين در سيستم ايجاد خلاء جديد از هات ول كه عامل توليد بوي نامطبوع مي باشد (به دليل تجمع اسيدهاي چرب بودار در آن ) استفاده نمي شود .

 

پروژه شماره 2: كاهش مصرف انرژي و كاهش مصرف آب

 

با توجه به توضيحات ارائه شده در بند قبل دقيقاً مشخص مي شود كه برج هاي خنك كننده به دليل عدم وجود اسيدهاي چرب در سيستم با آب تميز و عاري از هرگونه چربي فعاليت مي كنند . تميز بودن و باز بودن منافذ پكينگ اين برج ها باعث بالا رفتن 50 درصد راندمان برج ها مي گردد. لذا انرژي لازم جهت خنك نمودن آب بسيار پايين خواهد بود. از طرفي بدليل اينكه نصب سيستم تأمين خلاء جديد در مقايسه با سيستم قديمي داراي راندمان بالاتري مي باشد مصرف بخار در جت هاي اين سيستم نيز در حدود 30 درصد كاهش داشته است.همچنين نصب اكونرمايزرهاي جديد با راندمان بالا اين سيستم را در جهت كاهش مصرف انرژي ياري نموده است.

 

پروژه شماره 3: بهبود كيفيت محصول توليدي

 

سيستم تأمين خلاء جديد با توجه به توان بالاي آن قادر به تأمين خلاء مناسب مي باشد به طوري كه در مقايسه سيستم قديم در حدود چند ميلي متر جيوه خلاء سيستم بهبود يافته است . تأمين خلاء مناسب و دمای مورد نیاز دليل اصلي جهت بوگيري مناسب روغن مي باشد. لذا كيفيت محصولات به مراتب در سطح بالاتري قرار گرفته است.

 

 

 

کاربران آنلاین

ما 46 مهمان و no عضو آنلاین داریم

Template Settings
Select color sample for all parameters
Orange Dark_Green Crimson Green_Yellow Indigo Maroon Medium_Violet_Red tomato
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Background Color
Scroll to top